Gdzie złożyć wniosek?
28 kwietnia, 2016
Program Maluch
5 maja, 2016

Karta Dużej Rodziny

 
Karta Dużej Rodziny to szansa na lepszy rozwój dzieci w rodzinach wielodzietnych. Koszt utrzymania dzieci w Polsce jest bardzo wysoki, dlatego też powstała koncepcja stworzenia pakietu zniżek i ulg dla rodzin, w których wychowuje się więcej niż 3 dzieci. Karta Dużej Rodziny oferuje zniżki i dodatkowe uprawnienia w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych. Rodziny, który otrzymują Kartę Dużej Rodziny mogą korzystać z tańszej oferty instytucji kulturalnych, ośrodków rekreacyjnych, czy księgarni w Polsce. Program ten to doskonałe rozwiązanie dla rodzin wielodzietnych, które bez Karty Dużej Rodziny mogły by sobie pozwolić na dużo mniejsze wydatki związane z kulturą, sztuką i czasem wolnym. Poniżej w formie "pytań i odpowiedzi" zostały umieszczone szczegółowe informacje dotyczące Karty Dużej Rodziny. Pozwoli to Państwu na lepsze zapoznanie się z systemem i szybsze złożenie wniosku.
 
1Karta Dużej Rodziny - dla kogo?
Kartę Dużej Rodziny przyznaje się rodzinom, w których wychowuje się minimalna liczba trójki dzieci: - w wieku do ukończenia 18 roku życia, - w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub w szkole wyższej, - bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności. Program dedykowany jest także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.
2Gdzie złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny
Wniosek powinien być złożony w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania.
3Z jakich zniżek mogą korzystać posiadacze karty Dużej Rodziny?
Już wiele firm i instytucji publicznych zgłosiło swoje kandydatury do zostania partnerem programu. Są wśród nich firmy telefoniczne, firmy przewozowe, sklepy spożywcze, księgarnie, stacje paliw, ośrodki wypoczynkowe, kina i teatry. Pełną i wciąż rozszerzającą się listę mogą Państwo znaleźć tutaj
4Jak korzystać z Karty Dużej Rodziny?
W placówkach partnerskich wystarczy okazać Kartę przy zakupie produktu lub usługi. W przypadku korzystania z sklepów internetowych należy w wymaganym polu podać szczegółowe dane Karty.
karta dużej rodziny

Tutaj mogą Państwo wypisać lub pobrać wniosek o Kartę Dużej Rodziny.

 
Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl
 

Komentarze są wyłączone.